Wyjaśnienie treści SIWZ - Przebudowa ul. Kołłątaja w Dąbrowie Białostockiej

Termin ważności strony 2013-04-11

BGK.271.13.2013.

Dąbrowa Białostocka, 2013-04-04

WYJAŚNIENIA TREŚCI SIWZ

dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: BGK.271.13.2013. Nazwa zadania: Przebudowa ul. Kołłątaja w Dąbrowie Białostockiej wraz z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej w zakresie:

Zadanie 1: Przebudowa nawierzchni ulicy Kołłątaja w Dąbrowie Białostockiej z budową kanalizacji deszczowej i likwidacją istniejącego przepustu.

Zadanie 2: Budowa zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej nie będącej siecią magistralną z przyłączami w ulicy Kołłątaja w Dąbrowie Białostockiej.

W odpowiedzi na skierowane do zamawiającego zapytania dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia informujemy:

Pytanie 1.Czy Inwestor posiada badania geologiczne z uwagi na podmokły teren całej ulicy Kołłątaja oraz wysoki poziom wód gruntowych?

Odpowiedź: Inwestor nie posiada badań geologicznych terenów na których zlokalizowana jest inwestycja.

Pytanie 2.Na podstawie przedmiaru robót i kosztorysu ofertowego dotyczącego kanalizacji deszczowej poz. Nr 32, Inwestor przyjmuje wykop wraz z zasypaniem tym samym gruntem z założeniem w SST współczynnik zagęszczenia Is>0,95. W przypadku wystąpienia gruntów plastycznych i mocno nawodnionych jak Inwestor przewiduje dokonać odbioru odcinków nie dających się dogęścić?

Odpowiedź: W związku z faktem, że Inwestor nie posiada badań geologicznych, brak podstawy do określenia jakości gruntu. W budowie obiektu może być wykorzystany tylko grunt nadający się do ponownego wbudowania. Na całym odcinku, bez wyjątków, w przypadku stwierdzenia, że grunt nie nadaje się do wbudowania należy go wymienić na odpowiadający określonym normom.

Poz. 63 przedmiaru robótbudowy kanalizacji deszczowej określa zakres do wykonaniaPodłoża pod kanały i obiekty z materiałów sypkich o grubości 25cm w ilości 86,06 m³, co należy uwzględnić w składanej ofercie.

Pytanie 3.W związku z brakiem w kosztorysie podbudowy (podsypki) pod kanał deszczowy, czy Zamawiający dopuszcza układanie kanału deszczowego na gruncie rodzimym?

Co w przypadku słabej nośności gruntu, czy wykonanie badań i zmianę podbudowy wraz z wymianą gruntu Zamawiający uzna je jako roboty dodatkowe?

Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza układania kanału deszczowego na gruncie rodzimym. Zamawiający nie uzna badań i zmiany podbudowy jako roboty dodatkowe. Koszt wymiany gruntu należy uwzględnić w kosztorysowaniu robót ujętych w przedmiarze.

Pytanie 4.Jakie należy przyjąć do wyceny kręgi betonowe, czy Zamawiający dopuszcza wszystkie elementy studni betonowych które spełniają PN-EN?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza wszystkie elementy studni betonowych, które spełniają PN-EN.

Pytanie 5.Jaki okres pielęgnacji trawników należy przyjąć do wyceny ?

Odpowiedź:Do pielęgnacji trawników należy przyjąć okres w którym będzie się mieścił jeden pełny okres wegetacji to jest do dnia 30.10.2014 roku.

Pytanie 6.Prosimy o udostępnienie przekrojów poprzecznych drogi oraz bilansu mas ziemnych.

Odpowiedź:Zamawiający zamieścił pełną posiadaną dokumentację, z którejwynika również przekrój poprzeczny (Rys. nr 5 dokumentacji).

Pytanie 7.W opisie projektu wykonawczego Zamawiający określił kategorię ruchu jako KR2, w SST D.04.07.01 oraz D.05.03.05 Zamawiający wskazuje mieszanki mineralno asfaltowej AC 22 P na asfalcie 35/50 oraz AC 11S na asfalcie 50/70 dla kategorii ruchu KR3-KR4. Prosimy o wskazanie właściwej kategoriiruchu oraz mieszanek mineralno asfaltowych, które należy przyjąć do wyceny.

Odpowiedź:Właściwą kategorią ruchu jest KR2. Do wyceny należy przyjąć mieszanki mineralno asfaltowe określone w zmienionych SST.

W załączeniu SST D.04.07.01 Podbudowa z betony asfaltowego, oraz SSS D.05.03.05 Nawierzchnia z betonu asfaltowego.

Pytanie 8.Beton jakiej klasy należy zastosować do wykonania ławy betonowej pod krawężniki ?

Odpowiedź:Ławy betonowe z oporem należy wykonać z betonu klasy C8/10 w szalowaniu.

Beton rozścielony w szalowaniu lub bezpośrednio w korycie powinien być wyrównany warstwami. Ława powinna być zagęszczona przez ubicie lub wibrowanie - zgodnie z SST D.08.01.01 Krawężniki betonowe – w załączeniu do SIWZ.

Pytanie 9. Jakiego rodzaju i kategorii gruntu znajdują się na terenie w/w inwestycji ?

Odpowiedź:Inwestor nie posiada badań geologicznych terenów na których zlokalizowana jest inwestycja.

Pytanie 10.Czy grunt z wykopu można zastosować do wykonania nasypów? Jeżeli tak to w jakiej ilości?

Odpowiedź:W związku z faktem, że Inwestor nie posiada badań geologicznych, brak podstawy do określenia jakości gruntu. W budowie obiektu może być wykorzystany tylko grunt nadający się do ponownego wbudowania. Na całym odcinku, bez wyjątków, w przypadku stwierdzenia, że grunt nie nadaje się do wbudowania należy go wymienić na odpowiadający określonym normom.

Zamawiający informuje, że pytania oraz odpowiedzi na nie stają się integralną częścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia i będą wiążące przy składaniu ofert.

W związku z faktem, że udzielona odpowiedź nie powoduje modyfikacji treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający nie przedłuża terminu składania ofert. Wszelkie ustalenia dotyczące miejsca i terminu składania i otwarcia ofert pozostają bez zmian.

____________________________________

mgr Tadeusz Ciszkowski - Burmistrz

Do wiadomości:

- wszyscy uczestnicy

Metryka strony

Udostępniający: Gmina Dąbrowa Białostocka

Wytwarzający/odpowiadający: Władysław Kalenik

Wprowadzający: Władysław Kalenik

Data modyfikacji: 2013-04-04

Opublikował: Karol Sićko

Data publikacji: 2013-04-04