Ogłoszenie o zamówieniu - Dostawa oleju napędowego Ekodiesel do pojazdów należących do BOSS

BIURO OBSŁUGI SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

w DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ

ul. POŁUDNIOWA 13

16 – 200 DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

 

 

 

Znak sprawy: 271.1.2020

 

 

 

 

 

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 

 

NA

 

DOSTAWA OLEJU NAPĘDOWEGO EKODIESEL DO POJAZDÓW NALEŻĄCYCH DO BIURA OBSŁUGI SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ W ILOŚCI OKOŁO 80 000 LITRÓW W OKRESIE OD 01.09.2020 r. DO 31.08.2023 r.

 

 

 

 

 

 

W POSTĘPOWANIU PROWADZONYM

 

 

 

W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO O WARTOŚCI SZACUNKOWEJ PONIŻEJ KWOT OKREŚLONYCH W PRZEPISACH WYDANYCH NA PODSTAWIE ART. 11 UST. 8 USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dąbrowa Białostocka, czerwiec 2020

 

Dąbrowa Białostocka, dn. 10.06.2020 r.

Znak sprawy: BOSS. 271.1.2020                     

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

DLA ZAMÓWIENIA PROWADZONEGO W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO O WARTOŚCI SZACUNKOWEJ PONIŻEJ KWOT OKREŚLONYCH W PRZEPISACH WYDANYCH NA PODSTAWIE ART. 11 UST. 8 USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

 

 

Nazwa i adres zamawiającego

 

Biuro Obsługi Szkół Samorządowych

16-200 Dąbrowa Białostocka

ul. Południowa 13

http://um-dabrowa.pbip.pl/ zakładka Biuro Obsługi Szkół Samorządowych/

e-mail: boss@zetobi.com.pl

 

Rozdział I

 

1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) oraz aktów wykonawczych do ustawy PZP.

2. W zakresie nieuregulowanym niniejszą Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SIWZ”, zastosowanie mają przepisy ustawy PZP i aktów wykonawczych na jej podstawie.

3. Wartość zamówienia nie przekracza równowartości kwoty określonej w przepisach wykonawczych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy PZP.

4. Wszystkie załączniki załączone do niniejszej SIWZ stanowią jej integralną część.

5. Oferta kierowana jest do Wykonawców posiadających w obrębie Miasta Dąbrowy Białostockiej stacje CPN z dystrybutorem na olej napędowy Ekodiesel.

 

Rozdział II

 

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

 

  1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego Ekodiesel w systemie sprzedaży bezgotówkowej do autobusów szkolnych należących do Biura Obsługi Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej w ilości około 80 000 litrów w okresie 01.09.2020 r. do 31.08.2023 r.
  2. Dostawa polegać będzie na sukcesywnym stosownie do potrzeb zamawiającego zakupie paliwa w wyznaczonym punkcie sprzedaży wskazanym przez Wykonawcę. Zamawiający zastrzega sobie, iż miejsce do tankowania ma być w obrębie Miasta Dąbrowa Białostocka.
  3. Wykonawca zobowiązuje się w przypadku niemożności tankowania paliwa na stacji wskazanej w § 2 pkt 2 umowy, spowodowanego zdarzeniem losowym wskazać inne miejsce odbioru paliwa lub dostarczyć żądaną ilość paliwa do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
  4. Zamawiający nie przewiduje magazynowania paliw we własnych zbiornikach.
  5. Olej napędowy wydawany będzie wyłącznie do zbiorników paliwowych autobusów szkolnych i samochodu osobowego należących do Zamawiającego poprzez legalizowany przepływomierz.
  6. Wykonawca w miejscu sprzedaży prowadzić będzie na potrzeby Zamawiającego  ewidencję zakupionego oleju napędowego na druku zwanym „zamówienie” na którym odnotowane zostaną: data wydania paliwa, nazwisko i imię osoby pobierającej olej napędowy, nr rejestracyjny pojazdu, ilość zatankowanych litrów. W przypadku kart flotowych prowadzenie druku „zamówienie” nie jest konieczne.
  7. Olej napędowy Ekodiesel musi spełniać wymagania Polskiej Normy oraz standardy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 09 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2015 r., poz. 1680).
  8. Wykonawca w formularzu ofertowym podaje cenę netto 1 litra oleju napędowego, cenę brutto z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku z wyszczególnieniem podatku VAT z dnia 17.06.2020 r. Cena podana przez Wykonawcę z dnia 17 czerwca 2020 r. w formularzu ofertowym będzie ceną ofertową złożonej oferty.
  9. Zamawiający w czasie trwania umowy dopuszcza zmiany cen oleju napędowego podanego w formularzu ofertowym, gdy ceny te będą ulegać zmianie tzn. „w górę” lub „ w dół”, która stanowi konsekwencję wahania cen wynikających ze zmian cen światowych ropy oraz innych składników wpływających na cenę oleju napędowego Ekodiesel.
  10. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z każdą fakturą na poszczególne dostawy dostarczył wydruk zakupu oleju napędowego  na dzień dostawy wraz z wyliczeniem ceny jednego litra oleju napędowego na daną dostawę.

 

ROZDZIAŁ III

 

1. Termin realizacji zamówienia

Termin realizacji zamówienia – od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2023 r.

 

2.  Formy płatności i rozliczenia:

1. Płatność za zakupione paliwo następować będzie w formie bezgotówkowej 1 raz w miesiącu na podstawie zbiorczej faktury wystawionej za okres rozliczeniowy. Do każdej faktury Wykonawca dołącza raport o transakcjach za dany okres rozliczeniowy. Należność za zakupione paliwo płatna  będzie w terminie 14 dni od daty sprzedaży, przy czym za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień okresu rozliczeniowego, na rachunek wskazany przez Wykonawcę.

 

3. Zamawiający stosuje jeden okres rozliczeniowy w miesiącu na zakupiony olej napędowy Ekodiesel od 1do ostatniego dnia miesiąca.

 

4. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych przy użyciu np.: elektronicznych kart flotowych w stacjach paliw należących do sieci stacji Wykonawcy. Wykonawca wydaje i dostarcza do zamawiającego elektroniczne karty na każdy numer rejestracyjny pojazdu Zamawiającego w ilości minimum  3 kart wystawione na numery rejestracyjne autobusów i samochodu osobowego umożliwiające bezgotówkowy zakup paliwa u operatorów stacji paliw, z którymi Wykonawca podpisał stosowne umowy.

 

5. Zamawiający upoważnia Wykonawcę do wystawiania faktur VAT bez podpisu osoby upoważnionej do odbioru faktury.

 

6. Nazwy i kody stosowane we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV:

Kod CPV: 09.00.00.00-3 /produkty naftowe/.

CPV: 09.10.00.00-0 /paliwa/.

 

7. Opis części zamówienia

Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.

 

8. Zamówienia uzupełniające

Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.

 

9. Oferty wariantowe

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

 

10. Aukcja elektroniczna

Nie będzie wykorzystana aukcja elektroniczna.

 

ROZDZIAŁ IV

 

WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA TYCH WARUNKÓW

 

1. O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

 

  1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
  2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
  3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi
    do wykonania zamówienia.
  4. Sytuacji ekonomicznej i finansowej.

 

2. Opis sposobu dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:

 

Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:

Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku

 

  • aktualny odpis z właściwego rejestru uprawniający do wykonywania określonej działalności stosownie do  treści art. 22 ust. 1b  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.).

Ocena spełnienia przez wykonawców warunku zostanie dokonana w oparciu o informacje zawarte w złożonych wraz z ofertą oświadczeniach lub dokumentach na zasadzie: spełnia/nie spełnia.

  1. Posiadania wiedzy i doświadczenia:
  2. Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku

Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie.

 

3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:

Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie.

 

4) Sytuacji ekonomicznej i finansowej: zostanie przez zamawiającego uznany za spełniony w przypadku, gdy wykonawca przedłoży:

 

Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku

  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, spełnienie warunków Wykonawcy wykazują łącznie.

Ocena spełnienia przez wykonawców warunku zostanie dokonana w oparciu o informacje zawarte w złożonych wraz z ofertą oświadczeniach lub dokumentach na zasadzie: spełnia/nie spełnia.

Nie spełnienie choćby jednego z warunków wymaganych od wykonawców skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.

 

5. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp oraz art. 24 ust. 5 pkt 1 i 8 ustawy Pzp.

 

  1. Przesłanki wykluczenia określone w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp dotyczą Wykonawcy, w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. z 2015 r. poz. 978, 1259, 1513, 1830 i 1844 oraz z 2016 r. poz. 615) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 498, 978, 1166, 1259 i 1844 oraz z 2016 r. poz. 615).
  2. Przesłanki wykluczenia określone w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp dotyczą Wykonawcy, który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 15 ustawy Pzp, chyba że Wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
  3. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16 - 20 lub art. 24 ust. 5 pkt 1 i 8 ustawy Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec Wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.

 

ROZDZIAŁ V

 

WTYKZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, DOTYCZACYCH SPEŁNIENIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAK PODSTAW WYKLUCZENIA

 

  1. Do potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia służą następujące oświadczenia i dokumenty:

 

  1. Formularz ofertowy według wzoru zawartego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia – wg załącznika nr 1;
  2. Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stosownie do

treści art. 22 ust. 1b pkt 1-3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych wg załącznika nr 2.

  1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia- wg załącznika nr 3;.
  2. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
  3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
  4. Aktualne zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu    

Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

1.7 Opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca     

      jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności

      związanej z przedmiotem zamówienia.

  1. Świadectwo jakości oleju napędowego.

 

  1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółka cywilna, konsorcjum) formularz składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te powinny potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.

pkt 1.5 – 1.6 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

 

a/ nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

 

b/ nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

 

  1. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2 zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem albo przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania tej osoby – wystawione z odpowiednią datą wymaganą dla tych dokumentów.
  2. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty na dzień: złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złote polskie. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty na dzień:
  • wystawienia przez instytucję finansową dokumentu o posiadaniu środków finansowych na rachunku bankowym, lub o zdolności kredytowej,
  • zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia.

 

Rozdział VI

OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY I ZASADY  POSTĘPOWANIA

 PO JEJ OTWARCIU

 

  1. Oferta musi zawierać:

 

  1. Wypełniony formularz ofertowy – wg załącznika nr 1 do SIWZ,
  2. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie za­mó­wie­nia w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego (dotyczy spółek cywilnych, konsorcjów),
  3. Zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (jeżeli dotyczy).
  4. Oświadczenie o spełnieniu warunków (brak podstaw do wykluczenia).

 

  1. Wykonawcy, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, o których mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazują Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp (wg załącznika nr 4 do SIWZ). Wraz ze złożeniem oświadczenia Wykonawcy mogą przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w przedmiotowym postępowaniu.
  2. Zamawiający, działając w oparciu o art. 24aa ustawy Pzp, najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 
  3. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, na zasadach określonych w art. 26 ust. 1 ustawy Pzp, do złożenia w terminie nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, określonych w rozdziale V punktach 1.1 – 1.8.
  4. Wykonawcy polegający na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na podstawie art. 22a ust. 2 ustawy Pzp, przedstawiają na żądanie Zamawiającego dokumenty dotyczące tych podmiotów w zakresie określonym w rozdziale V punktach 1.4 – 1.7.
  5. Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści SIWZ. Zamawiający zaleca wykorzystanie formularzy przekazanych przez Zamawiającego. Dopuszcza się złożenie w ofercie załączników opracowanych przez Wykonawcę, pod warunkiem, że będą one zgodne co do treści z formularzami opracowanymi przez Zamawiającego.
  6. Oferta powinna być napisana w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką oraz podpisana przez osobę(y) upoważnioną do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej cenie oferty, zgodnie ze sposobem reprezentacji.
  7. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę.
  8. Oferta i załączniki do oferty (oświadczenia i dokumenty) muszą być podpisane przez upoważnionego(ych) przedstawiciela(i) Wykonawcy zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy:
    1.  oświadczenia dotyczące Wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp oraz dotyczące podwykonawców, składane są w oryginale;
    2. dokumenty inne niż oświadczenia, o których mowa w pkt 9.1, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem;
    3. w przypadku składania dokumentów w formie kopii, muszą one być poświadczone za zgodność z oryginałem przez upoważnionego(ych) przedstawiciela(i) Wykonawcy zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) lub przez osoby wymienione w pkt 9.5. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą;
    4. poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem);
    5. w przypadku podpisywania oferty lub poświadczania za zgodność z oryginałem kopii dokumentów przez osobę(y) nie wymienioną(e) w dokumentach rejestracyjnych (ewidencyjnych) Wykonawcy lub podmiotów, o których mowa w pkt 9.3, należy do oferty dołączyć stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo powinno być przedstawione w formie oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii przez notariusza lub osoby, których uprawnienie do reprezentacji wynika z dokumentu rejestracyjnego (ewidencyjnego), zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w tych dokumentach.
  9. W przypadku załączania do oferty dokumentów sporządzonych w języku obcym, należy je złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę w sposób opisany w pkt 9 niniejszego rozdziału.
  10. Zamawiający zaleca, aby każda zapisana strona oferty (wraz z załącznikami do oferty) była ponumerowana kolejnymi numerami.
  11. Zamawiający zaleca, aby oferta wraz z załącznikami była zestawiona w sposób uniemożliwiający jej samoistną dekompletację (bez udziału osób trzecich).
  12. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty (w tym załącznikach do oferty) muszą być parafowane (podpisane) własnoręcznie przez osobę(y) podpisującą(e) ofertę. Parafka (podpis) winna być naniesiona w sposób umożliwiający jej identyfikację (np. wraz z imienną pieczątką osoby ją sporządzającej).
  13. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 96 ust. 3 ustawy Pzp oferty składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne i podlegają udostępnieniu od chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeśli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą one być udostępniane;
    1. Przez tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z  2019 r., poz. 1010 ze zm.) rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności;
    2. Zamawiający zaleca, aby stosowne zastrzeżenie Wykonawca złożył na  formularzu ofertowym;
    3. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem „tajemnica przedsiębiorstwa”, lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty;
    4. Wykonawca nie może zastrzec m.in. informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie (art. 86 ust. 4 ustawy Pzp);
    5. Zamawiający ma prawo badać skuteczność dokonanego zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa – w razie stwierdzenia, że dane informacje nie mogły być przez Wykonawcę zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa – zostaną one odtajnione przez Zamawiającego;
    6. Udostępnieniu podlega protokół wraz z załącznikami. Załączniki do protokołu mogą być udostępniane po dokonaniu przez Zamawiającego wyboru najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z tym że oferty są jawne od chwili ich otwarcia;
    7. Udostępnianie protokołu oraz załączników do protokołu odbywać się będzie na poniższych zasadach:
  • osoba zainteresowana zobowiązana jest złożyć w siedzibie Zamawiającego wniosek o udostępnienie treści protokołu lub/i załączników do protokołu,
  • zamawiający ustali, z uwzględnieniem złożonego w ofercie zastrzeżenia o tajemnicy przedsiębiorstwa, zakres informacji, które mogą być udostępnione.
  1. W przypadku Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie za­mó­wie­nia (dotyczy spółki cywilnej, konsorcjum) Zamawiający wymaga, aby:
    1. ustanowili pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego (do oferty należy dołączyć stosowny dokument ustanawiający pełnomocnika np. pełnomocnictwo, umowę spółki cywilnej, umowę konsorcjum);
    2. wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane były wyłącznie z pełnomocnikiem lub Wykonawcą wyznaczonym przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do dokonywania rozliczeń w ich imieniu;
    3. w przypadku, gdyby oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie została wybrana w przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający przed podpisaniem umowy może zażądać przedstawienia umowy regulującej ich współpracę.
  2. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 ustawy Pzp.

 

ROZDZIAŁ VII

MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT

 

  1. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Zamawiającego w Dąbrowie Białostockiej przy ul. Południowej 13, pokój nr 2, w terminie najpóźniej do dnia 22.06.2020 r., do godz. 10:00.
  2. Kopertę należy zaadresować jak niżej:

Biuro Obsługi Szkół Samorządowych, ul. Południowa 13, 16 – Dąbrowa Białostocka

Oferta naDOSTAWA OLEJU NAPĘDOWEGO EKODIESEL DO POJAZDÓW NALEŻĄCYCH DO BIURA OBSŁUGI SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ W ILOŚCI OKOŁO 80 000 LITRÓW W OKRESIE OD 01.09.2020 r. DO 31.08.2023 r.”

 Nie otwierać przed dniem: 22.06.2020 r., godz. 10:15

 

  1. Koperta powinna  być opatrzona także nazwą i adresem Wykonawcy.
  2. Konsekwencje złożenia oferty niezgodnie z w/w opisem (np. potraktowanie oferty jako zwykłej korespondencji i nie dostarczenie jej na miejsce składania ofert w terminie określonym w SIWZ) ponosi Wykonawca.
  1. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w budynku przy ul. Południowej 13 w Dąbrowie Białostockiej w dniu 22.06.2020 r. o godz. 10:15.

 

  1. Wykonawcy mogą uczestniczyć w publicznej sesji otwarcia ofert.
  2. Zamawiający niezwłocznie po otwarciu ofert zamieści na stronie internetowej http://um-dabrowa.p-bip.pl /zakładka Biuro Obsługi Szkół Samorządowych/ informacje dotyczące kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie, a także ceny, terminu wykonania zamówienia i warunków płatności zawartych w ofertach.

ROZDZIAŁ VIII

WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO POROZUMIEWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI ORAZ INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ I PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENT

 

1. Osobą uprawnioną do kontaktu jest Mieczysław Kalisz, tel. 85 7122 403, fax: 85 7122 403, e-mail: boss@zetobi.com.pl

Informacje będą udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 14:00.

2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający oraz Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną:

  1. pisma należy przesyłać pod adres: Biuro Obsługi Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej, ul. Południowa 13, 16-200 Dąbrowa Białostocka;
  2. faksy należy przesyłać pod numer 85 7122 403;
  3. listy elektroniczne należy przesyłać pod adres: boss@zetobi.com.pl

      Forma pisemna jest zastrzeżona dla oferty oraz zmian, poprawek, modyfikacji i uzupełnień oferty.

  1. Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z SIWZ. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie do Zamawiającego nie później niż 17.06.2020 r. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie do Zamawiającego w terminie późniejszym, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
  2. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zostanie przekazana jednocześnie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ, bez wskazania źródła zapytania.
  3. W uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może zmienić treść SIWZ:
    1. dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ;
    2. zamawiający przedłuży termin składania ofert, jeżeli w wyniku zmiany treści SIWZ niezbędny jest dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach.
  4. Dokonane wyjaśnienia i zmiany SIWZ Zamawiający zamieści również na stronie internetowej http://um-dabrowa.p-bip.pl /zakładka Biuro Obsługi Szkół Samorzadowych/

 

ROZDZIAŁ IX

 

ZMIANA I WYCOFANIE OFERTY

 

  1. Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian, poprawek, itp. przed terminem składania ofert.
  2. Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie powiadomienia.

ROZDZIAŁ X

 

OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY OFERTY

 

  1. Cena ofertowa musi być wyrażona w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku i obejmować całość zamówienia w zakresie i na warunkach określonych w opisie przedmiotu zamówienia i we wzorze umowy.
  2. W cenie ofertowej powinny być zawarte podatki i wszystkie inne należności publicznoprawne obciążające Wykonawcę.
  3. Zamawiający przy ocenie ofert weźmie pod uwagę całkowitą kwotę wydatkowanych przez siebie środków publicznych, tzn. kwotę, którą będzie musiał zapłacić Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia - kwotę brutto zawierającą także podatek od towarów i usług, o ile są one należne na podstawie odrębnych przepisów. Dokonując czynności oceny ofert w zakresie kryterium ceny, Zamawiający dla porównania ofert doliczy do ceny ofertowej podmiotów zagranicznych, które na podstawie odrębnych przepisów nie są zobowiązane do uiszczenia podatku VAT w kraju, kwotę należnego podatku VAT obciążającego Zamawiającego z tytułu realizacji umowy.
  4. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.

 

ROZDZIAŁ XI

INFORMACJA DOTYCZACA WALUT OBCYCH

 

Rozliczenia między zamawiającym i wykonawcą będą prowadzone w złotych polskich (PLN).

 

ROZDZIAŁ XII

 

OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJACY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW ORAZ SPOSOBU OCENY OFERTY

 

1. Kryteria oceny ofert – zamawiający uzna za spełniające wymagania i przyjmie do         

    szczegółowego rozpatrywania, jeżeli:

 

  1. spełnia wymagania określone niniejszą specyfikacją,
  2. oferta została złożona, w określonym przez zamawiającego terminie,
  3. wykonawca przedstawił ofertę zgodną co do treści z wymaganiami zamawiającego.

 

2. Do oceny ofert zakwalifikowanych, jako nieodrzucone zamawiający przyjął kryterium   

     określone w ogłoszeniu o przetargu wraz ze wskazaniem jego znaczenia.

  1. Sposób oceny ofert – opis kryterium:

 

  1. Cena – (90% - maksymalnie 90 pkt),
  2. Godziny  otwarcia punktu sprzedaży oleju napędowego  (10 % - maksymalnie 10 pkt).

 

4. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta spełniająca warunki przetargu z najwyższą liczbą punktów. Ilość punktów uzyskanych przez Wykonawcę zostanie obliczona wg następującego wzoru:

 

P = Pc + Pcz,

 

P = suma punktów jaka Wykonawca uzyskał za kryteria oceny oferty,

Pc – liczba punktów otrzymanych w kryterium „cena”,

Pcz – liczba punktów otrzymanych w kryterium „Godziny otwarcia punktu sprzedaży oleju napędowego”

 

Cena:

Kryterium 1 „cena” będzie rozpatrywane na podstawie ceny ofertowej brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia wpisanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. W kryterium „cena” można uzyskać maksymalnie 90 punktów.

 

Liczba punktów w kryterium „cena” zostanie obliczone według wzoru:

                                        C min            

                            Pc = --------------- x 90 pkt

                                     C b           

 gdzie:

 

Pc – liczba punktów otrzymanych w kryterium „cena”

C min – najniższa cena brutto spośród badanych ofert,

C b – cena brutto oferty badanej.

 

Kryterium 2. „Godziny otwarcia punktu sprzedaży oleju napędowego” będzie rozpatrywany na podstawie zadeklarowanego czasu:

 

  • Do 8 godzin  – 0 punktów,
  • Od 8 godzin do 16 godzin – 5 punktów,
  • Powyżej 16 godzin – 10 punktów.

 

  1. Punkty obliczane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku każdego wyniku.
  2. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie Pzp oraz w SIWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryterium wyboru (jest najtańsza).
  3. W toku badania i oceny ofert zamawiający na podstawie art. 87 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
  4. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia ofert dodatkowych. Wykonawcy składający oferty dodatkowe nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

 

ROZDZIAŁ XIII

 

INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

 

  1. Zamawiający zawiadomi wszystkich Wykonawców o:

 

  • wyborze najkorzystniejszej oferty wraz z uzasadnieniem wyboru i punktację przyznaną złożonym ofertom w kryterium ceny ofert albo o unieważnieniu postępowania,
  • wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania,
  • wykonawcach, których oferty zostały odrzucone,
  • unieważnieniu postępowania.

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zostanie również zamieszczona na stronie internetowej http://um-dabrowa.p-bip.pl /zakładka: Biuro Obsługi Szkół Samorządowych/.

  1. Zamawiający powiadomi wybranego Wykonawcę o miejscu i terminie podpisania umowy w termie  określonym w art. 94 ustawy Pzp., nie później jednak niż przed upływem terminu związania ofertą.
  2. W przypadku, gdyby została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (dotyczy spółki cywilnej i konsorcjum), Zamawiający przed podpisaniem umowy może zażądać przedstawienia umowy regulującej ich współpracę.
  3. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy
    w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny chyba, że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust 1 ustawie Praw zamówień publicznych.

 

ROZDZIAŁ XIV

 

ZABEZPIECZENIE NALEZYTEGO WYKONANIA UMOWY

 

W niniejszym postępowaniu zamawiający  nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

 

ROZDZIAŁ XV

 

ISTOTNE WARUNKI UMOWY

 

1.Umowa na realizację zamówienia zostanie zawarta na warunkach wymienionych
w załączonych do SIWZ i istotnych postanowieniach umowy.

2. Istotne postanowienia umowy, po upływie terminu do składania ofert, nie podlegają negocjacjom i złożenie oferty jest równoznaczne z pełną ich akceptacją przez wykonawcę. Wszelkie wyjaśnienia dotyczące zapisów istotnych postanowień umowy wykonawca może zgłosić w sposób zgodny z art. 38 ustawy Pzp.

3. Zamawiający nie przewiduje możliwość zmian w zawartej z wykonawcą umowie.

 

ROZDZIAŁ XVI

 

ŚRODKI OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJACE WYKONAWCY                                                       W TOKU POSTĘPOWANIA

 

1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia doznał lub poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy.

2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy.

3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.

4. W niniejszym postępowaniu, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na wartość zamówienia poniżej 5 225 000 euro, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:

 

  • określenia warunków udziału w postępowaniu,
  • wykluczenia odwołującego z postepowania o udzielenie zamówienia,
  • odrzucenia oferty odwołującego,
  • opisu przedmiotu zamówienia,
  • wyboru najkorzystniejszej oferty.

 

5. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określić żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

6. Wykonawca lub uczestnik konkursu może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2.

7. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności.

8. Na czynności, o których mowa w pkt. 2 nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art. 180 ust. 2 ustawy.

9. Pozostałe informacje dotyczące tej kwestii znajdują się w ustawie z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) w Dziale VI Środki ochrony prawnej.

 ROZDZIAŁ XVII

 

POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

 

  1. Zamawiający informuje, że dane osobowe pozyskane w związku przeprowadzeniem niniejszego postępowania przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str.1), „Rozporządzenie RODO” w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
  2. Administratorem danych osobowych jest Zamawiający. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych stanowi ustawa Prawo zamówień publicznych.
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu:
  1. przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
  2. zawarcia i realizacji umowy z wyłonionym w niniejszym postępowaniu wykonawcą,
  3. dokonania rozliczenia i płatności związanych z realizacją umowy,
  4. przeprowadzenie ewentualnych postępowań kontrolnych i /lub audytu przez komórki Zamawiającego i inne uprawnione podmioty,
  5. udostępnienie zawartej umowy jako informacji publicznej,
  6. archiwizacji postępowania.
  1. Dane osobowe będą ujawnione wykonawcom oraz wszystkim zainteresowanym.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres obowiązywania umowy, a następnie przez okres co najmniej 5 lat zgodnie z przepisami dotyczącymi archiwizacji. Dotyczy to wszystkich uczestników postepowania.
  3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje na warunkach określonych w przepisach Rozporządzenia RODO:
  1. prawo dostępu do danych (art. 15),
  2. prawo sprostowania danych (art. 16),
  3. prawo do usunięcia danych (art. 17),
  4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych (art. 18),
  5. prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  1. Osobie, której dane dotyczą nie przysługuje:
  1. prawo do usunięcia danych osobowych, „prawo do bycia zapomnianym” w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e Rozporządzenia RODO,
  2. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 Rozporządzenia RODO,
  3. prawo sprzeciwu, o którym mowa w art. 21 Rozporządzenia RODO.
  1. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie może uniemożliwić Zamawiającemu dokonanie oceny spełnienia warunków udziału w postepowaniu oraz zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia, co skutkować może wykluczeniem wykonawcy z postępowania lub odrzuceniem jego oferty.
  2. Wykonawca składając ofertę składa oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych.     

 

Załączniki:

 

1. Formularz ofertowy – zał. Nr 1 do SIWZ.

2. Oświadczenie wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia w trybie przetargu niegraniczonego – zał. Nr 2 do SIWZ -

3. Oświadczenie wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zał. Nr 3 do SIWZ.

4. Oświadczenie o przynależności / braku przynależności do grupy kapitałowej – zał. Nr 4 do SIWZ.

5. Oświadczenie – zał. Nr 5 do SIWZ.

6. Oświadczenie – zał. Nr 6 do SIWZ.

7. Wzór umowy – zał. Nr 7 do SIWZ.

 

 

 10.06.2020 r.   p.o. Kierownika BOSS  Mieczysław Kalisz 

..............................................................………………    

  (data i podpis zamawiającego)

 

 

Metryka strony

Udostępniający: Gmina Dąbrowa Białostocka

Wytwarzający/odpowiadający: Mieczysław Kalisz

Wprowadzający: Mieczysław Kalisz

Data modyfikacji: 2020-06-10

Opublikował: Wojciech Dudziuk

Data publikacji: 2020-06-10